Wielka Parada Smoków – Rodzinny weekend w Krakowie

Parada Smoków

Wielka Parada Smoków – Rodzinny weekend w Krakowie

Kraków na weekend to zawsze doby pomysł, a Kraków na Dzień Dziecka z Paradą Smoków to już mistrzostwo świat z fajerwerkami! 🎆🎆🎆 Mam dla Was idealny pomysł na rodzinny weekend w Krakowie, a, jako że impreza, o której zaraz będzie mowa, odbywa się w okolicy 01 czerwca, to zgrabnie można połączyć to z nie lada atrakcją z okazji Dnia Dziecka. No bo który bąbelek nie będzie zachwycony spacerem w towarzystwie smoków i to jeszcze w Krakowie, gdzie stoi TEN, co zieje ogniem!

Parada Smoków Kraków

Paradę Smoków odkryliśmy kompletnie przez przypadek na długie lata przed pojawieniem się w naszym życiu Bombelka.

Podczas przerwy między seansami Krakowskiego Festiwalu Filmowego, natknęliśmy się na tłum uśmiechniętych dzieci trzymających w rękach kolorowe smoki. Staliśmy i przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, co to się w tym Krakowie wyrabia. Bębniarze na platformie, orkiestra dęta, no fiesta na całego. Byliśmy totalnie oczarowani i przez kolejne lata planowaliśmy nasze pobyty na festiwalu tak, aby nie przegapić parady. Bombelek nie zaczął jeszcze chodzić, a my ją już oswajaliśmy ze smokami, co by się nie bala w przyszłości 😉

Parada Smoków

Smocze święto w Krakowie trwa dwa dni i odbywa się w weekend w okolicach Dnia Dziecka.

Plan wydarzenia:

W sobotę i niedziele jest organizowany Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem.

Sobota

W późnych godzinach wieczornych odbywa się Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle, na którym roztańczone smoki unoszą się nad Wisłą oświetlane laserami i sztucznymi ogniami. To wydążenie przyciąga do Krakowa prawdziwe tłumy!

Niedziela

Krem de la krem, czyli Wielka Parada Smoków odbywa się w niedzielę w południe. Smoki przechadzają się spod Wawelu ul. Grodzką na Rynek Główny. Najistotniejsze jest to, że figury smoków są wykonywane przez dzieci z domów kultury, przedszkoli szkól podstawowych etc. z całej Polski.

Kraków Parada Smoków

Każdy rok ma swój temat przewodni, a interpretacja i wykonanie jest dowolna i ograniczona jedynie wyobraźnią małych twórców. Smoki mają od 4 do 15 metrów długości i maksymalnie 3,5 metra wysokości. Gra muzyczka, bębniarze wybijają rytm. Na samo wspomnienie, aż cieszy mi się buzia.

W tym roku Wielka Parada Smoków przypadła na weekend 04-05 czerwca i jest to już 21 edycja tego wydążenia.

Parada Smoków Teatr Groteska

Muszę się przyznać, że przez to, że to będzie nasza pierwsza parada po dwóch latach przerwy, bardziej cieszy mnie smocze wydarzenie niż Krakowski Festiwal Filmowy, na który też się wybieramy.

To co, z kim widzimy się pod Wawelem 😁? W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi, a ja spacerem w towarzystwie smoka nie pogardzę 😉


Swoją drogą w kinie też możemy się umówić, bo w weekend smoczego zlotu przypada finał Krakowskiego Festiwalu Filmowego, którego za nic nie przegapimy 🙃🙃🙃

⬇⬇⬇Więcej o KFF przeczytasz TU⬇⬇⬇

Może Ci Się Spodobać

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *