9 najpiękniejszych plaż wyspy Korfu — opisy, zdjęcia, mapa.

Korfu Bataria Beach

9 najciekawszych plaż wyspy Korfu — opisy, zdjęcia, mapa.

Korfu, największa spośród wysp jońskich oferuje cały wachlarz różnego rodzaju plaż. Żwirowe, piaszczyste, kamieniste. Dla każdego znajdzie się coś interesującego. Choć muszę od razu uprzedzić, że jeśli szukasz piasku podobnego do tego znad bałtyckich plaż, to my na taki nie trafiliśmy. Co nie znaczy, że go tam nie ma. Warto poszukać!

Bataria Beach

Plaża Bataria jest spektakularna. Cudowna, rajska, ciesząca oko już z oddali. To plaża ze śnieżnobiałymi kamieniami średniej wielkości, które niestety przyprawiają o nie najprzyjemniejszy masaż stóp. Jeżeli ktoś się jeszcze nie dorobił (tak jak ja😅) paputków na kamienie, to będzie cierpiał. Wchodząc do wody, dość szybko robi się głęboko, więc będąc tam z dziećmi, radzę bardzo uważać. Kamienie to hit ❗ Można z nich układać cuda, przez co świetnie animują najmłodszych.

W sezonie 2020 koszt wynajęcia leżaka 3 EUR i parasola 2 EUR.

Korfu Bataria Beach
Korfu Bataria Beach
Korfu Bataria Beach
Bataria Beach

Porto Timoni i Pirate Beach

Niezwykłe bliźniacze plaże, znane z katalogów i folderów poświęconych Korfu. Malownicze, otoczone zielonymi wzgórzami, bajkowe. Pewnie nikogo nie zaskoczę, pisząc, że trzeba je zobaczyć, gdyż na żywo robią niesamowite wrażenie. Pomimo trudności z dostaniem się tam, chętnych na ich odwiedzenie nie brakuje.

Korfu Porto Timoni
Korfu Porto Timoni
Pirate Beach
Korfu Porto Timoni

Można dostać się tam:

— pieszo. Prowadzi tam wąska kręta ścieżka, a szacowany czas przejścia to ok. 2️0 minut. Radzę zabrać wygodne buty, najlepiej zakryte, bo szlak jest dość wymagający. Im jesteśmy bliżej wyznaczonego celu, tym droga staje się bardziej stroma. W upalny dzień wędrówka jest męcząca, gdyż mimo pozornej zieloności krzewy nie dają wiele cienia. Widoki po drodze zachwycają, a to, co czeka nas na miejscu, jest warte trudu wędrówki.

Korfu Porto Timoni
Afionas Porto Timoni
Korfu Porto Timoni

— od strony morza. I tu mamy do wyboru kajak, rower wodny lub łodzie motorowe wypływające z miejscowości położonej nad Zatoką Świętego Jerzego na przeciwległym brzegu. Ceny są zróżnicowane i tak np. podróż w jedną stronę łódką wahały się od 8 do 10 EUR.

Korfu Porto Timoni
Korfu Porto Timoni
Korfu Porto Timoni
Porto Timoni
Korfu Porto Timoni
Porto Timoni

Agios Spiridon Beach

Plaża Świętego Spirydopna jest najbardziej osławioną plażą w Paleokastritsa. Ze wzgórza Monastyru rozpościera się na nią przepiękny widok, a na samej plaży amatorów słonecznych kąpieli nie brakuje. Nie można odmówić jej uroku. Kolor wody ma niebiańską barwę 💙. W okolicznych skałach znajduje się dużo ciekawych miejsc do nurkowania 🤿.

Korfu Agios Spiridon Beach
Korfu Agios Spiridon Beach
Agios Spiridon Beach

Ampelaki Beach

Plaża Ampelaki w Paleokastritsa znajduje się nieopodal Klasztoru i osławionej Agios Spiridon Beach. Ukryta pomiędzy wysokimi skałami w zatoczce jest mniejsza, a co za tym idzie spokojniejsza, choć równie piękna co okoliczne. Pod taflą wody kryje się całkiem bogaty podwodny świat, więc zdecydowanie warto zabrać ze sobą sprzęt do snorkelingu 🤿.

Korfu Ampelaki Beach
Korfu Ampelaki Beach
Korfu Ampelaki Beach
Ampelaki Beach

Rovinia Beach

Już sam dojazd tam jest nie lada atrakcją. Prowadzi do niej wąska stroma droga w dół wijąca się pośród gajów oliwnych. Co prawda parking płatny znajduje się po drodze, ale można zjechać do końca i tam poszukać szczęścia, bo po co przepłacać 😎. Schodząc w dół do plaży pomiędzy drzewami widać przecudną panoramę na okoliczne zatoczki Paleokastritsy m.in. Liapades Beach z boską wodą o niebiańskim kolorze 💙.

Korfu Rovinia Beach
Rovinia Beach
Korfu Liapades Beach
Liapades Beach

Sama plaża Rovinia jest dość szeroka. W pobliżu i nad samą wodą znajdują się drobne kamienie, wgłębi zaś piasek.

Korfu Rovinia Beach
Korfu Rovinia Beach
Rovinia Beach

Myrtiotissa Beach

Ukryta pośród skał od strony morza malutka, kameralna piaszczysta plaża, z naturalnym prysznicem ❗ Woda stróżkami spływa tam na dół po korzeniach. Coś niebywałego ❗

Na plaży znajduje się mikro bar połączony z małą wypożyczalnią leżaków i parasolek. Można, choć nie trzeba wystąpić tam w stroju adamowym. Droga dojazdowa jest wąska i stroma, ale jak na Korfu to nic nowego. Analogicznie jak w przypadku plaży Rovinia można się dostać na sam dół, więc nie warto zostawiać auta wcześniej.

Korfu Myrtiotissa Beach
Myrtiotissa Beach

Apotripiti Beach

Mała zatoczka z dala od zgiełku kanału miłości z pięknym widokiem na masyw gór Albanii. Można dojechać autem praktycznie nad samą plażę. Klify ją otaczające posiadają warstwę gliny o cudownych odmładzających właściwościach — rzekomo 😉 Nie tylko płeć piękna potrafi się nią wysmarować po całości łącznie z twarzą. Sama wdziałam. Natomiast co do efektów wypowiadać się nie będę, bo nie były widoczne na pierwszy rzut oka 🙂

Korfu Apotripiti Beach
Korfu Apotripiti Beach
Korfu Apotripiti Beach
Apotripiti Beach

BONUS — Kąpielisko miejskie w stolicy

Zastanawiałam się, czy wspominać o tym miejscu, ponieważ nie jest to typowa plaża. Prawda jest jednak taka, że gdy odwiedziliśmy Kerkyrę, to panował taki upał, że gdyby nie kąpiel w towarzystwie Starej Fortecy to z dalszego spaceru nic by nie wyszło. To świetne miejsce, by się orzeźwić i ruszyć z powrotem odkrywać piękną stolicę wyspy.  

miasto Korfu
miasto Korfu

Bez żadnej przesady muszę przyznać, że plaże Korfu zachwycają i są jedną z głównych atrakcji wyspy. Ich wspomnienie sprawia, że chce się do nich wrócić! Przygotuj się na cudowne doznania, bo zdjęcia absolutnie nie oddają ich rzeczywistego uroku.

Udanego plażowania!

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądały nasze greckie wakacje, zapraszam do zapisanych relacji na Instagramie. Zobaczysz tam między innymi cudowny naturalny prysznic na Myrtiotissa Beach. A gdy po tych słonecznych kąpielach trochę zgłodniejesz, zajrzyj do pysznego wpisu o smakach kuchni Korfu!


Może Ci Się Spodobać

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *