Kołobrzeg – najlepsze place zabaw + mapa

Kołobrzeg plaża

Wakacje nad Bałtykiem są wyjątkowe, jednak pogoda latem potrafi być kapryśna. Kiedy silny wiatr bezlitośnie każe nam opuszczać plaże lub latorośle zaczynają protestować i narzekać na nudę czasem place zabaw mogą okazać się rozwiązaniem na zredukowanie nadmiaru energii. Jako że pobyt w Kołobrzegu miał miejsce, kiedy nasze dziecię miało skończone 2 lata i fiksację na punkcie placów zabaw to też był to cel nie do pominięcia każdego dnia. Dzięki temu udało się zrobić ich częściowy reserch. Jak się okazało, Kołobrzeg ma całkiem sporo tego typu atrakcji i place zabaw potrafią umilić czas najmłodszym.

Na marginesie przyznam, że nie spodziewałam się, że moje wyjazdowe zainteresowania będą brały pod uwagę jakość i atrakcyjność placów zabaw, bo to, że są niezbędne do naszej codziennej egzystencji, pominę całkowicie 🙂

Place zabaw Kołobrzeg:

1. Plac zabaw w Parku im. Stefana Żeromskiego

Najczęściej przez nas odwiedzany i też ulubiony był plac zabaw znajdujący się w Parku im. Stefana Żeromskiego. Mieszczący się wzdłuż promenady (ul. Sikorskiego) pomiędzy ulicami Chopina, a H. Kołłątaja.

Plac składa się z trzech części: dwie pierwsze przedzielone drzewami są zlokalizowane od ul. Chopina zaraz za Uzdrowiskiem Perła Bałtyku. Kończą się na wysokości Sanatorium Verano przed kawiarnią Kurort Cafe. Natomiast trzecia znajduje się przy ulicy Kołłątaja. Jest to nowy, dość spory plac zabaw dostosowany zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Posiada karuzelę, huśtawki, zjeżdżalnię, bujane koniki i inne ciekawe atrakcje. Co ważne jest wyposażone w specjalne podłoże amortyzujące upadki. Plac zabaw jest praktycznie cały zacieniony. Wzdłuż ustawione są ławeczki co niewątpliwie jest dużym plusem.

2. Plażowy plac zabaw

Kolejnym tym razem miejscem zabaw jest zlokalizowana na plaży “platforma” do zabawy. Ten świetny pomysł ma wielu zwolenników. W upalne dni wokół niej rozkładają się na piasku głównie rodziny z dziećmi. Jest on usytuowany po lewej stronie przy wejściu obok smażalni Skarp na przedłużeniu ul. Norwida.

3. Zamkowe place zabaw

Skwer przy ul. Obrońców Westerplatte

Niedaleko latarni na skwerze wzdłuż ulicy Obrońców Westerplatte znajduje się plac zabaw w postaci z zamku. To idealne miejsce dla fanów wspinaczki, chodzeniu po ruchomych belkach, pochylniach i linach. Jest on zbudowany raczej z myślą o starszych dzieciach minimum 2,5-3 lata i w naszym przypadku mała miała trochę ograniczone możliwości zabawy ze względu na swoją filigranową budowę. Obok placu zabaw znajduje się również siłownia plenerowa.

Skwer 750-lecia

Niedaleko Ratusza na zielonym Skwerze 750-lecia znajduje się duży plac zabaw w postaci zamku. Jest on bardzo podobny do tego przy ul. Obrońców Westerplatte.

4. Plac zabaw ul. Tadeusza Kościuszki

Wzdłuż  równoległej do Promenady ulicy T. Kościuszki  na wysokości Uzdrowiska Verano znajduje się niewielki plac zabaw przy Apartamencie Wielki Błękit. Jest wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawki jednak nie ma tam żadnych drzew więc w słoneczny, gorący dzień jest tam plaża.

5. Place zabaw Arka Medical SPA

Przy ośrodku Arka Metical SPA od strony morza znajduje się zewnętrzny plac zabaw który również przypadł nam do gustu. Jego wielkim plusem są ławeczki w cieniu dla rodziców 🙂 Nieopodal znajdowało się miejsce z dmuchanym zamkiem i kolejką jednak nie była to nasza kategoria wiekowa.
Wewnątrz uzdrowiska na pierwszym piętrze znajduje się klub dla dzieci z opieką animatorek, sala zabaw oraz małpi gaj. Więc jeśli ktoś będzie miał w planach wybrać się do obrotowej kawiarni widokowej Eleven Club warto sprawdzić tę opcję.

Więcej szczegółów dotyczących atrakcji dla dzieci w Hotelu Arka Medical SPA znajdziesz TU.

6. Uzdrowisko Verano sala zabaw

W samym Uzdrowisku Verano znajduje się sala zabaw z kulkami dla dzieci goszczących w ośrodku oraz plac zabaw.


Jako nadmorski kurort Kołobrzeg całkiem dobrze podchodzi do tematyki plenerowych atrakcji dla dzieci. To przykłady “buja buja” które udało nam się odwiedzić, ale jeśli znacie inne place zabaw w Kołobrzegu napisz w komentarzu, a ja z chęcią uzupełnię mapę 🙂 Jak wiemy wybiegane dzieci to szczęśliwe dzieci więc niech wieść o tym zestawieniu niesie się w świat, co by młodzież beztrosko pohasała, a rodzicie zrelaksowali się w cieniu drzew.

Dość o tych placach zabaw! Rodzicom też się coś od życia należy, dlatego polecam wpis o kołobrzeskich atrakcjach z dużym naciskiem na kawowe przyjemności z pięknym widokiem –> TU!

Jeśli spodobał Ci się wpis, będzie mi bardzo miło, jeśli go udostępnisz 🙂
Niech wieść o miejscach dziecięcych uciech niesie się dalej!

Może Ci Się Spodobać

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *