Wielka Parada Smoków – Rodzinny weekend w Krakowie

Parada Smoków

Wielka Parada Smoków – Rodzinny weekend w Krakowie

Kraków na weekend to zawsze doby pomysł, a Kraków na Dzień Dziecka z Paradą Smoków to już mistrzostwo świat z fajerwerkami! 🎆🎆🎆 Mam dla Was idealny pomysł na rodzinny weekend w Krakowie, a, jako że impreza, o której zaraz będzie mowa, odbywa się w okolicy 01 czerwca, to zgrabnie można połączyć to z nie lada atrakcją z okazji Dnia Dziecka. No bo który bąbelek nie będzie zachwycony spacerem w towarzystwie smoków i to jeszcze w Krakowie, gdzie stoi TEN, co zieje ogniem!

Parada Smoków Kraków

Paradę Smoków odkryliśmy kompletnie przez przypadek na długie lata przed pojawieniem się w naszym życiu Bombelka.

Podczas przerwy między seansami Krakowskiego Festiwalu Filmowego, natknęliśmy się na tłum uśmiechniętych dzieci trzymających w rękach kolorowe smoki. Staliśmy i przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, co to się w tym Krakowie wyrabia. Bębniarze na platformie, orkiestra dęta, no fiesta na całego. Byliśmy totalnie oczarowani i przez kolejne lata planowaliśmy nasze pobyty na festiwalu tak, aby nie przegapić parady. Bombelek nie zaczął jeszcze chodzić, a my ją już oswajaliśmy ze smokami, co by się nie bala w przyszłości 😉

Parada Smoków

Smocze święto w Krakowie trwa dwa dni i odbywa się w weekend w okolicach Dnia Dziecka.

Plan wydarzenia:

W sobotę i niedziele jest organizowany Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem.

Sobota

W późnych godzinach wieczornych odbywa się Wielkie Nocne Widowisko na Wiśle, na którym roztańczone smoki unoszą się nad Wisłą oświetlane laserami i sztucznymi ogniami. To wydążenie przyciąga do Krakowa prawdziwe tłumy!

Niedziela

Krem de la krem, czyli Wielka Parada Smoków odbywa się w niedzielę w południe. Smoki przechadzają się spod Wawelu ul. Grodzką na Rynek Główny. Najistotniejsze jest to, że figury smoków są wykonywane przez dzieci z domów kultury, przedszkoli szkól podstawowych etc. z całej Polski.

Kraków Parada Smoków

Każdy rok ma swój temat przewodni, a interpretacja i wykonanie jest dowolna i ograniczona jedynie wyobraźnią małych twórców. Smoki mają od 4 do 15 metrów długości i maksymalnie 3,5 metra wysokości. Gra muzyczka, bębniarze wybijają rytm. Na samo wspomnienie, aż cieszy mi się buzia.

W tym roku Wielka Parada Smoków przypadła na weekend 08-09 czerwca i jest to już 23 edycja tego wydążenia.

To co, kto wybiera się w tym roku na spotkanie ze Smokami pod Wawelem 😉?


Jeśli wpis okazał się dla Ciebie przydatny i ciekawy i masz ochotę postawić mi wirtualną kawę, to zapraszam do kliknięcia w zielony przycisk 😊

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Ci Się Spodobać

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *